Archiwa kategorii: Doradca zawodowy

OTWARTA SOBOTA W CKZiUw ramach Krakowskiego Tygodnia Zawodowców

W sobotę 16 marca 2024 każdy, kto tylko miał ochotę, mógł odwiedzić CKZiU  i zobaczyć, jak wygląda kształcenie zawodowe osób dorosłych w naszej szkole. Goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną, poznali kwalifikacje i zawody, które można zdobyć w ramach szkoły policealnej i kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Można było odwiedzić pracownie i zobaczyć, jak wyglądają zajęcia na danym kierunku.

Zajęcia otwarte poprowadzili:

  • p. Joanna Kania w klasie szkoły policealnej o kierunku technik administracji (Rozwiązywanie zadań praktycznych z zakresu egzaminu zawodowego)
  • p. Wioletta Gągała w klasie szkoły policealnej o kierunku technik BHP (Jak przeprowadzić szkolenie wstępne dla pracowników)
  • p. Halina Wojciechowska na kursie KKZ Krawiec (Kołnierzyk i dziurka – szycie bluzki)
  • p. Bogumiła Podgórska na kursie KKZ Kucharz (Warzywno-owocowe inspiracje)
  • p. Dariusz Buczek na kursie KKZ Technik informatyk (Świat elektroniki pod mikroskopem)
  • p. Małgorzata Gutkowska na kursie KKZ Technik rachunkowości (Sporządzanie listy płac)

Osoby chętne miały też możliwość zbadać swoje predyspozycje zawodowe w czasie konsultacji z doradcą zawodowym p. Martą Krawętkowską-Węgrzyn, co m.in. słuchaczom klas maturalnych pomogło w podjęciu decyzji, jaki kierunek dalszej edukacji wybrać.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność: zarówno tym, którzy już w sobotę zapisali się na wybrany kierunek, jak i tym, którzy jeszcze się wahają.

Życzymy trafnych wyborów i zapraszamy do CKZiU!

Szkolenie doradców zawodowych„Praktyczna realizacja edukacji włączającej w szkole”

We wtorek 5 marca 2024 p.Marta Krawętkowska-Węgrzyn wzięła udział w spotkaniu doradców zawodowych w Zespole Szkół Odzieżowych nr 1 w Krakowie, zorganizowanym przez SPPP, pn. Krakowski Ośrodek Kariery.

Spotkanie szkoleniowe poświęcone było praktycznej realizacji edukacji włączającej w szkole, czyli edukacji polegającej na zwiększaniu szans wszystkich uczących się osób przez zapewnianie im warunków do rozwijania indywidualnego potencjału. Przełamywanie barier spowodowanych niewiedzą, lękiem i uświadamianie dzieci i młodzieży o potrzebie integracji z uczniami z niepełnosprawnościami jest kluczowe, by móc tworzyć społeczeństwo tolerancyjne i otwarte na różnorodność.

Podczas spotkania swą wiedzą i doświadczeniami dzielili się pedagodzy pracujący na co dzień z dorosłymi osobami z niepełnosprawnością intelektualną m.in. w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz pracodawca zatrudniający osoby z niepełnosprawnością. Dzięki możliwości podjęcia pracy, dorosłe osoby z Zepołem Downa mogą spełniać się zawodowo, cieszyć się poczucie samodzielności i sprawczości w swym życiu.

Bardzo polecamy kawiarnię Społeczna Kaffka oraz  foodtruck’a z frytkami belgijskimi nad Zalewem Nowohuckim.

https://www.facebook.com/spolecznakaffka
https://www.facebook.com/Spoleczna21/

MOJE MOCNE STRONY SZANSĄ NA ROZWÓJ

👩‍💼 W czwartek, 30.11.2023 doradca zawodowy CKZiU – Marta Krawętkowska-Węgrzyn przeprowadziła zajęcia pt. „Moje mocne strony szansą na rozwój” dla uczniów CKZ nr 2, mieszkających w internacie naszej szkoły. Warsztaty miały na celu uświadomienie uczniom, że naszymi mocnymi stronami są nie tylko cechy charakteru czy umiejętności zawodowe, ale i posiadana wiedza w danym zakresie czy zainteresowania. Uczniowie wykonali ćwiczenia, które pomogły im dokonać samooceny i zastanowić się jaki – często jeszcze nieodkryty – potencjał w nich drzemie 😴

W przełomowych momentach życia, takich jak wybór szkoły czy zawodu, warto zastanowić się, jakie możliwości i szanse na przyszłość niosą ze sobą nasze predyspozycje i talenty 🤔.

TARGI EDUKACJI I PRACY

W czwartek, 23 listopada 2023 CKZiU, jako placówka podnosząca kwalifikacje osób dorosłych, wzięło udział w Targach Edukacji i Pracy w Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Krakowie. Była to okazja, by przedstawić ofertę edukacyjną naszej szkoły, nawiązać kontakt z pracodawcami i instytucjami promującymi zatrudnienie w Krakowie.

Dziękujemy za zaproszenie:

Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości i Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Krakowie.

Do zobaczenia za rok!

—————————————–
Przypominamy, że w CKZiU trwa rekrutacja na semestr wiosenny, który rozpoczyna się w lutym 2024. Przyjmujemy zapisy: do zaocznego LO dla Dorosłych, do Szkoły Policealnej (kierunki: technik administracji, technik BHP), i na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe: technik rachunkowości, technik logistyk, technik informatyk, technik programista, kucharz, cukiernik, krawiec.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU w Krakowie

Dużo się działo. Zaczęliśmy w środę 15 listopada 2023 r. wykładem pt. „System wychowawczy jako źródło przedsiębiorczości osobistej”, poprowadzonym przez p. Urszulę Nowak. Zebrani dowiedzieli się, jak kształtować przedsiębiorczość u młodych ludzi. W sobotę 18 listopada odbyły się dwa spotkania w ramach ŚTP:

Czytaj dalej Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU w Krakowie

Spotkanie z uczniami ZSZ HTS

Dnia 28 listopada 2023 doradca zawodowy CKZiU – Marta Krawętkowska-Węgrzyn gościła w Zespole Szkół Zawodowych HTS, gdzie podczas spotkania z uczniami klas kończących, opowiedziała o idei kształcenia ustawicznego oraz przedstawiła ofertę edukacyjną CKZiU dla absolwentów szkoły branżowej, technikum i liceum. Zebrani dowiedzieli się, jakie mają możliwości edukacyjno-zawodowe, poznali kierunki kształcenia w szkole policealnej i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych. Zostali zapoznani z zaocznym systemem nauki oraz z licznymi zaletami publicznej szkoły dla dorosłych, jaką jest CKZiU:

– bezpłatne kształcenie zawodowe oraz w szkole średniej,

– legitymacja szkolna uprawniająca do zniżek,

– możliwość otrzymania zaświadczenia potwierdzającego pobieranie nauki,

– możliwość połączenia obowiązków zawodowych ze szkołą zaoczną.

———————————–

Przypominamy, że w CKZiU rekrutacja odbywa się dwa razy w roku.

Teraz trwają zapisy na semestr wiosenny (rozpoczęcie nauki w lutym 2024):

✅do LO dla dorosłych

✅do Szkoły Policealnej na kierunki: Technik Administracji i Technik BHP

✅na Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe: cukiernik, kucharz, technik logistyk, technik rachunkowości, krawiec, technik informatyk, technik programista, florysta

Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKZiU

W dniach 19-21 października 2023 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca” zorganizowano w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego cztery spotkania.

W czwartek, 19.10.2023 odbyło się warsztatowe szkolenie „Pokaż swój talent w CV- jak przedstawić swoje mocne strony aplikując o pracę”, którego uczestnicy poznali aktualne zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Zebrani zastanawiali się, w jaki sposób przedstawić swoje mocne strony, opowiadali o swoich talentach oraz dowiedzieli się, jakie umiejętności i kompetencji warto zamieścić w CV, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie na wymarzonym stanowisku. Warsztaty poprowadziła p. Marta Krawętkowska-Węgrzyn, doradca zawodowy CKZiU.

Czytaj dalej Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKZiU