Archiwa kategorii: Wydarzenia

Wydarzenia w CKU

Dzień Otwarty CKZiU 2024

W sobotę 18 maja 2024 r. odbył się Dzień Otwarty CKZiU. Wszyscy zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną naszej placówki, a także spotkania z  dyrekcją, nauczycielami i słuchaczami CKZiU.

W czasie trwania wydarzenia można było wziąć udział w zajęciach otwartych z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, w zawodzie technik administracji oraz w zajęciach praktycznych w zawodach: kucharz, krawiec, technik programista, technik logistyk.

Jednym z punktów programu była prezentacja oferty edukacyjnej CKZiU: V LO dla Dorosłych, Szkoły Policealnej nr 10 i  kwalifikacyjnych kursów zawodowych.

Nasz nauczyciel p. Rafał Karaś przygotował wraz z słuchaczami KKZ technik logistyk prezentację „Nowe technologie w logistyce”, która cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Zorganizowany został także kiermasz książek we współpracy z księgarnią Tuliszków, można było tam nabyć ciekawe pozycje dla starszych i młodszych.

Tradycyjnie w sali lekcyjnej nr 33 działała kawiarenka CKZiU oferująca napoje, słodkości i przekąski przygotowane przez kursantów uczących się zawodu kucharz wspólnie z nauczycielem p. Bogumiłą Podgórską.

Dzień Otwarty uatrakcyjnili zaproszeni wolontariusze krakowskiego PCK: p. Laura i p. Jakub, którzy zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy i podzielili się cennymi wskazówkami i wiedzą dot. udzielenia pierwszej pomocy.

Gościem specjalnym naszego Dnia Otwartego był absolwent CKZiU – pan Andrzej Radwan, który od lat jest strażakiem ochotnikiem, a od niedawna także prezesem Muzeum Ratownictwa w Krakowie. Nie brakowało chętnych, by przebrać się w zabytkowy strój strażacki i zrobić sobie zdjęcie z muzealnymi eksponatami, w zabytkowym wozie operacyjnym. Pan Andrzej jako pasjonat bardzo chętnie dzielił się wiedzą i ciekawostkami związanymi ze strażą pożarną, opowiadał także o latach spędzonych w CKZiU.

Tak jak w poprzednich latach w ramach Dnia Otwartego CKZiU odbył się kiermasz charytatywny nad Zalewem Nowohuckim. W tym roku wsparliśmy finansowo 14-letnią Marysię potrzebującą pomocy.
Dzięki zaangażowaniu wielu Pracowników i Słuchaczy CKZiU udało się zebrać niemałą kwotę na leczenie
i rehabilitację dziewczynki.

Dyrekcja składa serdeczne podziękowanie wszystkim Gościom odwiedzającym naszą placówkę za przybycie i uświetnienie Dnia Otwartego CKZiU.

Bardzo dziękuje również Nauczycielom, Pracownikom i Słuchaczom, którzy przyczynili się do przygotowania i przeprowadzenia tego wydarzenia. Do zobaczenia w CKZiU!

OTWARTA SOBOTA W CKZiUw ramach Krakowskiego Tygodnia Zawodowców

W sobotę 16 marca 2024 każdy, kto tylko miał ochotę, mógł odwiedzić CKZiU  i zobaczyć, jak wygląda kształcenie zawodowe osób dorosłych w naszej szkole. Goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną, poznali kwalifikacje i zawody, które można zdobyć w ramach szkoły policealnej i kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Można było odwiedzić pracownie i zobaczyć, jak wyglądają zajęcia na danym kierunku.

Zajęcia otwarte poprowadzili:

  • p. Joanna Kania w klasie szkoły policealnej o kierunku technik administracji (Rozwiązywanie zadań praktycznych z zakresu egzaminu zawodowego)
  • p. Wioletta Gągała w klasie szkoły policealnej o kierunku technik BHP (Jak przeprowadzić szkolenie wstępne dla pracowników)
  • p. Halina Wojciechowska na kursie KKZ Krawiec (Kołnierzyk i dziurka – szycie bluzki)
  • p. Bogumiła Podgórska na kursie KKZ Kucharz (Warzywno-owocowe inspiracje)
  • p. Dariusz Buczek na kursie KKZ Technik informatyk (Świat elektroniki pod mikroskopem)
  • p. Małgorzata Gutkowska na kursie KKZ Technik rachunkowości (Sporządzanie listy płac)

Osoby chętne miały też możliwość zbadać swoje predyspozycje zawodowe w czasie konsultacji z doradcą zawodowym p. Martą Krawętkowską-Węgrzyn, co m.in. słuchaczom klas maturalnych pomogło w podjęciu decyzji, jaki kierunek dalszej edukacji wybrać.

Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność: zarówno tym, którzy już w sobotę zapisali się na wybrany kierunek, jak i tym, którzy jeszcze się wahają.

Życzymy trafnych wyborów i zapraszamy do CKZiU!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU w Krakowie

Dużo się działo. Zaczęliśmy w środę 15 listopada 2023 r. wykładem pt. „System wychowawczy jako źródło przedsiębiorczości osobistej”, poprowadzonym przez p. Urszulę Nowak. Zebrani dowiedzieli się, jak kształtować przedsiębiorczość u młodych ludzi. W sobotę 18 listopada odbyły się dwa spotkania w ramach ŚTP:

Czytaj dalej Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w CKZiU w Krakowie

Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKZiU

W dniach 19-21 października 2023 w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery pod hasłem „Talent i praca – to się opłaca” zorganizowano w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego cztery spotkania.

W czwartek, 19.10.2023 odbyło się warsztatowe szkolenie „Pokaż swój talent w CV- jak przedstawić swoje mocne strony aplikując o pracę”, którego uczestnicy poznali aktualne zasady tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Zebrani zastanawiali się, w jaki sposób przedstawić swoje mocne strony, opowiadali o swoich talentach oraz dowiedzieli się, jakie umiejętności i kompetencji warto zamieścić w CV, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie na wymarzonym stanowisku. Warsztaty poprowadziła p. Marta Krawętkowska-Węgrzyn, doradca zawodowy CKZiU.

Czytaj dalej Ogólnopolski Tydzień Kariery w CKZiU