Archiwa kategorii: Internat aktualności

WIECZÓR KOLĘD W INTERNACIE

20 grudnia, po długich przygotowaniach, młodzież z internatu zaprezentowała swoje talenty wokalne podczas wieczoru kolęd.

Przybyli zaproszeni goście: P. dyrektor Z. Prażuch, P. wicedyrektor M. Chudeusz,  P. wicedyrektor B. Cynk oraz P. kierownik internatu i wychowawcy.

Wszyscy bardzo się angażowali i włączali do wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, zapanowała iście świąteczna atmosfera…

MOJE MOCNE STRONY SZANSĄ NA ROZWÓJ

👩‍💼 W czwartek, 30.11.2023 doradca zawodowy CKZiU – Marta Krawętkowska-Węgrzyn przeprowadziła zajęcia pt. „Moje mocne strony szansą na rozwój” dla uczniów CKZ nr 2, mieszkających w internacie naszej szkoły. Warsztaty miały na celu uświadomienie uczniom, że naszymi mocnymi stronami są nie tylko cechy charakteru czy umiejętności zawodowe, ale i posiadana wiedza w danym zakresie czy zainteresowania. Uczniowie wykonali ćwiczenia, które pomogły im dokonać samooceny i zastanowić się jaki – często jeszcze nieodkryty – potencjał w nich drzemie 😴

W przełomowych momentach życia, takich jak wybór szkoły czy zawodu, warto zastanowić się, jakie możliwości i szanse na przyszłość niosą ze sobą nasze predyspozycje i talenty 🤔.

MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE W Z MŁODZIEŻĄ W INTERNCIE

Zrobiło się już świątecznie: biało na polu, uczniowie ubrali choinkę, przygotowali dekoracje świąteczne i czekali…

W środę 6 grudnia, jak co roku, w internacie odwiedził młodzież „Mikołaj” i obdarował słodyczami.

Było bardzo radośnie, kolorowo, wesoło….

Życzymy zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz wiele dobra w Nowym 2024 Roku !

pisanki 2023

Doradca zawodowy wśród młodzieży w internacie CKZ nr 2.

W czwartek, 30.11.2023 odwiedziłam uczniów CKZ nr 2, mieszkających w internacie naszej szkoły. Zajęcia pt. „Moje mocne strony szansą na rozwój” miały na celu uświadomienie sobie, że naszymi mocnymi stronami są nie tylko cechy charakteru czy umiejętności zawodowe, ale i posiadana wiedza w danym zakresie czy zainteresowania. Uczniowie wykonali ćwiczenia, które pomogły im dokonać samooceny i zastanowić się jaki – często jeszcze nieodkryty – potencjał w nich drzemie.

W przełomowych momentach życia, takich jak wybór szkoły czy zawodu, warto zastanowić się, jakie możliwości i szanse na przyszłość niosą ze sobą nasze predyspozycje i talenty

Doradca zawodowy

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

w zdrowym ciele zdrowy duch

Jesienno – zimowe wieczory w internacie  spędzamy np. na zajęciach sportowo – tanecznych: chłopcy ćwiczą tężyznę fizyczną na bieżni, grając w bilarda, w ping – ponga czy piłkarzyki . Ćwiczą też umysł grając w szachy….może objawi się jakiś MISTRZ….

Dziewczęta roztańczyły się pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Izy i długie korytarze służą do wspaniałych tańców np.: „belgijki” .

Nowy rok szkolnym 2023/2024

emotikona

Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024 oraz życzymy miłego i spokojnego pobytu.

W naszym internacie przebywa młodzież z województwa małopolskiego i nie tylko….

Wszyscy świetnie się tu czują i są otoczeni troskliwą opieką p. dyrektor, p. kierownik oraz wychowawców.

Młodzież chętnie korzysta z naszej mini siłowni,  gra w ping-ponga, bilarda, piłkarzyki, gry świetlicowe, bierze udział w zajęciach profilaktycznych oraz innych.

Organizujemy wycieczki i wyjścia. Nasi wychowankowie codziennie zdobywają wiedzę zawodową w szkole, ale również  uczą  się samodzielności.

Opiekunowie są w ciągłym kontakcie z rodzicami i opiekunami prawnymi.

Wiosenne zwiedzanie Nowej Huty

Wreszcie zrobiło się cieplej … . Zorganizowaliśmy  więc wycieczkę do najstarszego miejsca w Krakowie, a być może również w Polsce … na kopiec Wandy.

Legendy mówią, że Wanda była córką założyciela miasta, księcia Kraka. Odrzuciwszy rękę niemieckiego władcy, rzuciła się w fale Wisły, nie chcąc narażać poddanych na zemstę zalotnika. Kopiec nagrobny usypano w miejscu, gdzie z rzeki wyłowiono jej ciało.

Pierwsza wzmianka o kopcu pochodzi z XIII w. Był wtedy zwany Mogiłą i stąd też nazwa wioski, która leżała u podnóża. Dziś kopiec znajduje się w Nowej Hucie, dzielnicy Krakowa. Sąsiaduje z wielkim kombinatem metalurgicznym i jest jednym z najstarszych wciąż widocznych dowodów na działalność człowieka w tej okolicy. Powstał prawdopodobnie w VII lub VIII w. Istnieje też hipoteza datująca go, podobnie jak kopiec Krakusa, na czasy Celtów, czyli I wiek n.e.

Od 1890 roku kopiec zwieńczony jest marmurową rzeźbą orła projektu Jana Matejki, więc kolejnym punktem naszej wycieczki był dworek Jana Matejki w pobliskich Krzesławicach.