Archiwa kategorii: CKZnr2 aktualności

Doradca zawodowy wśród młodzieży w internacie CKZ nr 2.

W czwartek, 30.11.2023 odwiedziłam uczniów CKZ nr 2, mieszkających w internacie naszej szkoły. Zajęcia pt. „Moje mocne strony szansą na rozwój” miały na celu uświadomienie sobie, że naszymi mocnymi stronami są nie tylko cechy charakteru czy umiejętności zawodowe, ale i posiadana wiedza w danym zakresie czy zainteresowania. Uczniowie wykonali ćwiczenia, które pomogły im dokonać samooceny i zastanowić się jaki – często jeszcze nieodkryty – potencjał w nich drzemie.

W przełomowych momentach życia, takich jak wybór szkoły czy zawodu, warto zastanowić się, jakie możliwości i szanse na przyszłość niosą ze sobą nasze predyspozycje i talenty

Doradca zawodowy

Spotkanie z doradcą zawodowym na terenie Internatu

W dniu 23 marca, w CKZiU na terenie Internatu odbyło się spotkanie „Skąd się bierze samoocena?”, uczestnikami byli uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2. Spotkanie prowadziła p. Iwona Dargiewicz – doradca zawodowy i dotyczyło kształtowania samooceny. Podczas zajęć uczniowie zastanawiali się co to jest samoocena, co  na nią wpływa oraz jak dążyć do adekwatnego obrazu siebie. Przy użyciu telefonów rozwiązali test, który po omówieniu wyników, wskazał jaką mają ocenę siebie.

Spotkanie młodzieży z CKZ nr 2 z doradcą zawodowym

W dniu 07.12.2022  młodzież z CKZ nr 2, uczestniczyła w prezentacji pt. „Realizacja celów – jak postępować, żeby cel zrealizować”. Spotkanie prowadziła p. Iwona Dargiewicz – doradca zawodowy.

W czasie zajęć uczniowie zastanawiali się czy warto wyznaczać sobie cele? Czy realizacja założonych celów jest możliwa?  Co to jest metoda SMART i czy pomaga w realizacji wyznaczonych zadań? A także jakie perspektywy stoją przed nimi po ukończeniu szkoły?

Czytaj dalej Spotkanie młodzieży z CKZ nr 2 z doradcą zawodowym

TYDZIEŃ KARIERY ZAWODOWEJ W CKZiU JUŻ ZA NAMI…

W dniach 17-23.10.22 w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery „Złap za stery swojej kariery” odbyły się prelekcje, spotkania, warsztaty mające na celu wsparcie słuchaczy w rozwoju kariery.

Pierwszym wydarzeniem była prelekcja w  dniu 19.10.22 dla uczniów klas III z Centrum Kształcenia Zawodowego nr 2, „Na naukę i rozwój nigdy nie za późno” Pani I. Dargiewicz przybliżyła uczniom możliwości jakie mają przed sobą, pokazała jedną z metod wyboru – analizę SWOT, która pomaga w uporządkowaniu i analizie informacji, oraz przedstawiła bogatą ofertę CKZiU – która jest szkołą dla wszystkich niezależnie od wieku.

CKZ nr 2. Prelekcja
Czytaj dalej TYDZIEŃ KARIERY ZAWODOWEJ W CKZiU JUŻ ZA NAMI…

Dofinansowanie do szkoleń i kursów dla pracujących w wieku 18-24.

Od dnia 04.05.2022 uruchamiamy kolejną turę rekrutacji, która potrwa do 30.06.2022 lub do wcześniejszego wyczerpania limitu miejsc. Liczba miejsc ograniczona do tylko do 300 osób.

Wszystkich młodych pracujących Małopolan, Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie zaprasza do udziału w unijnym projekcie Łap skilla!

Jeśli masz ukończone 18, ale nie skończone 25 lat i nie możesz się pochwalić wysokimi dochodami to dobry moment na skorzystanie z inicjatywy.

Czytaj dalej Dofinansowanie do szkoleń i kursów dla pracujących w wieku 18-24.