W dniach od 08.07.2024 r. do 19.07.2024 r. ośmiu słuchaczy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie w zawodach Technik Administracji oraz Technik Archiwista wzięło udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w przedsiębiorstwach na Malcie w ramach projektu pt. «Staż za granicą – lepszy start, równe szanse» nr 2022-1-PL01-KA122-VET-000074659 realizowanego w roku szkolnym 2023/2024 na zasadach Programu Erasmus+ w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” finansowany ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.
W dniach od 08.07.2024 r. do 19.07.2024 r. ośmiu słuchaczy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Krakowie w zawodach Technik Administracji oraz Technik Archiwista wzięło udział w dwutygodniowych praktykach zawodowych w przedsiębiorstwach na Malcie.
Słuchacze odbyli praktyki w następujących przedsiębiorstwach: QuckLets & Zanzi Homes Tigne, Polaris consultancy, Saint Simon Healthcare Ltd., Saint Simon Healthcare Ltd., Aiso Records Studio.
Instytucją partnerską pośredniczącą, która zapewniła organizację praktyk oraz zakwaterowanie w hostelu było Traveledventures, który posiada wieloletnie doświadczenie oraz dobrą renomę w doborze odpowiednich pracodawców i organizacji staży zawodowych. Zapewniono słuchaczom odbycie praktyk zawodowych w rzeczywistym środowisku pracy w przedsiębiorstwach na Malcie dopasowane do ich potrzeb, opiekę mentorską podczas ich odbywania (indywidualne konsultacje, pomoc wykwalifikowanych instruktorów praktycznej nauki zawodu), certyfikaty poświadczające odbycie praktyki zawodowej, zakwaterowanie oraz pomoc w organizacji mobilności.
Celem projektu było uzyskanie przez uczestników dodatkowych kompetencji zawodowych dzięki poszerzeniu wiedzy i umiejętności z zakresu administracji i archiwistyki oraz wykorzystanie jej w praktyce w rzeczywistym, międzynarodowym środowisku pracy w czasie dwutygodniowych staży zawodowych w przedsiębiorstwach na Malcie.
Dodatkowo uczestnicy rozwinęli kompetencje językowe, zwłaszcza w zakresie posługiwania się językiem angielskim zawodowym oraz zdobyli nowe doświadczenia i kontakty zawodowe. Przełamali barierę w komunikowaniu się i używaniu języka angielskiego podczas kontaktów z rodzimymi użytkownikami języka (język angielski jest językiem urzędowym na Malcie) oraz poznali historię i kulturę Malty, zwiedzili m.in. Vallettę – piękną, barokową stolicę Malty, średniowieczną Mdinę oraz piękne zatoki Blue Lagoon i zabytki na sąsiednich wyspach Gozo i Comino.
Dofinansowanie projektu z UE: 76854,25 PLN